Pixmac000002036331u

Proč podstoupit operaci křečových žil?

Posted in Zdraví a nemoci.

Trpíte křečovými žilami? Doktor vám navrhl, abyste podstoupili operaci? Ničeho se neobávejte, protože operace křečových žil není náročný zákrok. Dnes se k těmto operacím používá endovaskulární laser.

Operace křečových žil laserem patří mezi moderní mini-invazivní metody. Touto cestou budou ošetřeny nejen začínající křečové žíly, ale také rozsáhlá ložiska. Před operací musíte podstoupit předoperační vyšetření, na jehož základě doktor stanoví, zda můžete operaci laserem podstoupit či nikoliv. Metoda se totiž nedá použit u všech skupin pacientů.

Jak tato operace probíhá? Nejprve se do žíly v úrovni kolene zavede malým vpichem vlákno diodového laseru v rozsahu žíly, kterou je nezbytné odstranit. Tento vpich může být uskutečněn také v oblasti třísla. Následně dojde k pomalému vytahování laserového vlákna, čímž se žíla z vnitřní strany zataví a stane se neprůchodnou. Zbylé křečové žíly jsou pak odstraněny operačně při stejném zákroku, nebo se nechávají k postupnému pomalému zmenšování až vymizení.