Pixmac000002036331u

Nechce se vám do ordinace? Vyzrajte na hemeroidy jinak!

Posted in Zdraví a nemoci.

Hemeroidy, zlatá žíla, píštěl - nevíte, o co se jedná? Třikrát hurá! Jste jedním z mála šťastlivců. Bohužel se s tímto nepříjemným problémem potýká stále více lidí ve věku nad třicet let a málokdo ví, jak s ním efektivně bojovat. Nejlepším řešením je rychlý operativní zákrok, ale ne každý si na něj troufne. Jak se hemeroidů tedy zbavit bez operace? Máme pro vás několik šetrnějších metod, které vám uleví od bolesti. 

 

1) MASTI, GELY, TABLETY

 

Spousta lidí nejspíš jako první zamíří do lékárny. K dispozici je na trhu mnoho léčivých přípravků, gelů, čípků a tablet jako např. Spofax, Faktu či Dobexil H. Existuje nespočet značek a druhů, nejlépe tak uděláte, když se při volbě vhodného přípravku poradíte s lékárníkem.

 

2) BABSKÉ RADY

 

Léčení všeho možného měly naše babičky perfektně zvládnuté, další možností léčby hemeroidů je tedy využít nejrůznější babské rady. Vyzkoušejte například sedací koupele se zklidňujícím odvarem z dubové kůry, heřmánku, řepíku či soli, které působí protizánětlivě, stahují postižená místa a zmírňují otok. Pomoci by měl také teplý obklad z tvarohu, česneku nebo listů Aloe Vera.

aloe-vera-gel-on-wooden-spoon.jpg

  

3) ZÁPADNÍ MEDICÍNA

Tradiční čínská medicína tzv. zlatou žílu přisuzuje špatným emocím, smutku a příliš horké krvi. K léčbě hemeroidů jsou využívány byliny ochlazující krev a terapie, které pomáhají vyplavit smutek a další potlačované emoce. Horká krev dle specialisty MUDr. Josefa Mačka může způsobovat také např. problémy se spánkem, nepřiměřené pocení či časté močení, proto je tato metoda velmi dobrá ve spojitosti s komplexním řešením problémů.     

4) SPRÁVNÁ STRAVA

 

Vsaďte na vlákninu! Během léčby je důležité postižená místa nedráždit, a tak je potřeba upravit stravu, která zajistí správnou podobu stolice. Ideální je čerstvé ovoce, zelenina, luštěniny, ořechy a semínka. Důležitý je také dostatečný přísun tekutin, nejlépe čisté vody a bylinných čajů.

 

5) STUDENÁ SPRCHA

Pravidelná hygiena je při léčbě hemeroidů nezbytností, doporučuje se spíše vlažná, pokud možno studená sprcha. Studená voda zmírňuje bolest, stahuje cévy a pomáhá při hojení problematických míst. Kromě toho si tímto menším otužováním zajistíte více energie a lepší imunitu.