Pixmac000002036331u

Laserové čištění není jen na kov

Posted in Zdraví a nemoci.

Všichni už jsme určitě narazili na laserové čištění. Víte však na co vše je možné ho použít?

 

Laserové čištění kovů

Laserové čištění kovů je velmi šetrný a ekologický způsob čištění kovů. Nevzniká při něm žádný odpad. To proto, že se většina nečistot odpaří. A protože se jedná o nekontaktní a neabrazivní metodu, je velmi šetrná k povrchu materiálu. Tento způsob je vhodný pro čištění materiálů, které jsou určené pro vytvoření svařovaných či lepených spojů. Čištění laserem také zaručuje přesné řízení s přesností na mikrometry.

Laserové čištění pleti

Laserové čištění se také využívá v kosmetice. Jedná se o velmi oblíbenou metodu, jak se zbavit kožních problémů, jako je akné, pigmentace, jizvy, váčky pod očima, vrásky apod. Dá se také využít k omlazení pleti či k depilaci. Pokud se rozhodnete pro invazivní metodu , pak je lepší podstupovat tuto metodu čištění pleti v zimních měsících. Důvodem je to, že při této metodě dochází k porušení celistvosti kůže. Naopak neinvazivní metodu můžete podstoupit kdykoliv.

Laserové čištění zubů

Laserové čištění se využívá i ve stomatologii. Využívá se při léčbě zubního kazu, k ošetření kořenového kanálku nebo při léčbě zánětu dásní a přilehlé kosti. Využívá se i v chirurgii a jeho obrovskou výhodou je to, že místo v okolí řezu nekrvácí, je sterilní a hojí se bez jizvy.