Pixmac000002036331u

Kde sehnat pevnou látku na šití levně?

Posted in Funkční oblečení a obuv.

Pomalu se nám blíží čas na vánoční výzdobu a s tím také doba testování vašich DIY limitů. Po roce vytahujete šitíčka a staré látky a pokoušíte se z nich vytvořit podobná veledíla jako vidíte na Instagramu a Pinterestu. Ze starých utěrek a mikin ale moc hezkou výzdobu nevytvoříte. Je proto lepší pořídit úplně nové látky. Nevíte ale, jak dlouho u šití zůstanete a nechce se vám zbytečně utrácet? Pojďte s námi prozkoumat možnosti nákupu levných látek!

látky na hromádce

 Akce v galanteriích

Obchody s látkami moc dobře ví, že Vánoce jsou hlavní sezóna pro začínající DIY nadšence. Proto v této době můžete snadno sehnat spoustu krásných a levných látek skoro na každém rohu. Navíc můžete přikoupit i ozdobné nitě, stuhy, nášivky a další dekorace, které z vašich dílek snadno udělají Instagram-worthy výtvor. Bohužel je tu ale ta nevýhoda, že musíte opustit váš krb a svařák a vydat se na výlet po obchodech.

Second handy

Sekáče jsou také skvělý způsob, jak snadno získat velmi levné látky. V nabídce občas najdete i levné kusy oblečení, které by šly poměrně jednoduše přetvořit do něčeho úžasného. Z kousků strého svetru vyrobíte zajímavé vlněné dekorace. Také z levné džínoviny vytvoříte zajímavé prvky, které vaše dílo úplně promění. Snažte se nakupovat v second handu, který dává část svých výdělků třeba na charitu, ať si ty Vánoce ještě vylepšíte.

E-shopy

Internetové obchody nejsou oblíbené jen tak pro nic. Nákup na nich je velice pohodlný, nemusíte ani vyjít z domu, výběr na internetu bude většinou mnohem větší než v kamenných obchodech, a zde narazíte na speciální akce, které v obyčejných obchodech nebývají. Třeba speciální tématické balíčky moc často v kamenných galanteriích nenajdete. Jeden z internetových obchodů, který se prodejem bavlněných látek zabývá, je Bavlněný sen.

červená vánoční látka

Nechce se vám na nákupy?

Nevadí, něco můžete ušít i z látek, které už máte určitě někde doma. Máme pro vás pár tipů pro inspiraci:

  • staré záclony
  • nepoužívané povlečení
  • utěrky a ručníky
  • staré oblečení