Pixmac000002036331u

Výběr sedací soupravy je nelehký

Posted in Fitness.

Sedací souprava neboli sedačka by neměla chybět v žádném obývacím pokoji. Jedná se o dominantní kus nábytku, na který si sedáme, leháme nebo se o něj jen opíráme. Tento článek poslouží jako průvodce pro dobrý výběr nábytku do obýváků.

sedací souprava rohová

Je lepší rohová nebo s křesly?

Největší diskuze se asi vedou nad tím, jaký má mít nová sedačka tvar. V základu se jedná o jednotlivé nebo rohové sedací soupravy. Volba tvaru je čistě otázkou preferencí a prostorových možností v pokoji. Většinou jsou sedačky opatřeny rozkládáním, úložný prostorem nebo zásuvkou 230V pro zapojení například nabíječky ke smartphonu.

Sedačka nesmí být "zazděná"

Při výběru je nutné brát v potaz prostorové dispozice bytu nebo domu, protože sedací soupravy zaberou značnou část z prostoru. Obecně platí, že je nutné vytvořit kolem sedačky dostatek volného prostoru, bychom mohli pohodlně procházet. Zejména v bytech se doporučuje koupit menší sedací soupravu, například pouze se dvěma nebo třemi sedáky a následně ji doplnit například taburetem či křeslem.

sedací souprava

Látka nebo kůže?

Máme-li vybraný vhodný tvar, nabízí se otázka, jaký potah zvolit. Nejpopulárnější je látka, občas se používá koženka nebo pravá kůže. Nadčasová je kůže. Pro ty, kteří uvažují o kůži, ale stále váhají je tady moderní Alcantara, která se podobá semiši a vypadá luxusně. Dále jsou ve vzornících k dostání materiály jako žakár nebo mikroplyš. Pokud máme malé děti, zohledňujeme praktičnost, mnohdy jsou potahy vybaveny ochranou, která zabraňuje špinění. Poté stačí sedací soupravu jen utřít vlhkým hadrem a je čisto!

Občas lze i přespat

Pokud pořizujete sedačku jako provizorní spaní, je potřeba myslet na to, že na to není sedací souprava konstruována. V prodejnách ale existují modely, které mají výjimečně kvalitní rošt a matraci, tudíž lze přespávat i delší období, například než pořídíte novu postel nebo zrekonstruujete ložnici.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit