Pixmac000002036331u

Proč užívat protein

Posted in Doplňky stravy.

Vitalmax 100% WHEY PROTEIN 1 + 1 | největší nabídka proteinů v ČR

Už to dorazilo i do obchodů. Snad v každém supermarketu i menším obchodě neustále narážíme na výrobky, které na obalu obsahují slovo protein. Spousta lidí ale stále neví, co to vlastně ten protein je a k čemu je dobrý.

 

Co je to protein

Je to velmi jednoduché. Proteiny jsou vlastně bílkoviny a jsou tedy základním stavebním kamenem v lidském těle. Jsou velmi důležité pro lidský organismus. Bohužel se v těle neukládají a jedinou možností, jak je získat je prostřednictvím stravy. U sportovců jsou oblíbené hlavně proto, že velmi důležité při tvorbě svalové hmoty.  Dále také vyživují šlachy, kůže a kosti. Velmi důležitým faktorem je zkrácení regenerace po cvičení. Pomáhají také spalovat tuky a snižovat nadváhu, proto pomůžou také při hubnutí.

Kde se dá najít

Proteiny se dají nalézt jak v živočišné, tak také v rostlinné stravě. V živočišných bílkovinách se nachází hodně tuku a cholesterolu, proto je lepší se zaměřit na nízkotučné zdroje, jakou je libové maso, dále je to králičí a kuřecí maso, ryby, vejce nebo nízkotučné sýry a netučný tvaroh.

Rostlinné proteiny se dají nalézt v luštěninách, mandlích, v máku nebo v sójových výrobcích.

Další variantou je doplňky stravy obsahující proteiny. Zde si také můžete vybrat z široké nabídky. Nejčastěji se konzumuje syrovátkový protein, který se před konzumací rozpustí ve vodě. Další variantou jsou pak různé tyčinky nebo sušenky. K dostání je také proteinová zmrzlina nebo kaše a také směs pro tvorbu palačinek. Je jen na vás, jakou variantu si vyberete. 

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit