Pixmac000002036331u

3 zásady pro jardní detox!

Posted in Dieta a hubnutí.

S příchodem jara se spousta z nás pouští do jarního detoxu. Chceme být po zimě přeci krásní, svěží a zdraví. Jakou formu detoxikace ale zvolit a který je vlastně ten nejlepší? To se sice nedá obecně určit, jelikož každé tělo je jiné a reaguje naprosto jiným způsobem, můžeme vám však dát tipy, kterými rozhodně nic nezkazíte! Finální forma už je pak jen na vás...

1. VODA, VODA, VODA - to jste nejspíš čekali, ale je nutné to zmínit, jelikož dostatečný pitný režim je opravdu základ. Voda na sebe naváže škodlivé látky a odejde z těla společně s nimi. Pokud nezvládnete čistou vodu, zkuste například bylinné čaje - takový domácí ledový čaj a posezení na zahradě? Za nás ano!

2. ŽÁDNÝ ALKOHOL - pokud chcete z těla dostat ven všechny škodliviny, tak je tam nesmíme zároveň dodávat ve formě alkoholu. Nechte tělu chvíli oddych, uvidíte, že se budete cítit lépe a objevíte v sobě mnohem více energie, než jste si mysleli, že doopravdy máte.

3. ZELENÁ SÍLA - v ovoci a zelenině je síla, především v jarních plodech. A čím zelenější, tím lepší! Ideální je tedy jarní cibulka, pažitka, brokolice, výborné jsou ale také například ředkvičky, které podle tradiční čínské medicíny pomáhají trávit tuky. Pokud vám to nevadí, můžete vyzkoušet také byliny, které vám na zahrádce rostou jen tak. Už jste zkoušeli takový kopřivový čaj či smoothie? :)

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit