Pixmac000002036331u

Lepší léčení nemoci zubů

Posted in Zdraví a nemoci.

Až 70% dotazovaných Čechů se bojí nebo se vyhýbá návštěvě zubní ordinace a léčby nemocných zubů, protože zákroky jsou prostě nepříkemné. Jak cítí jakékoliv zubařské pomůcky, dělá se jim zle. My ale máme radu pro stomatology, jak to svým pacientům udělat příjemnější a odbourat v nich strach ze samotné návštěvy.

special care

Jak vznikají křečové žíly?

Posted in Zdraví a nemoci.

Nohy jako z olova a nepěkné metličky na pokožce. Nic Vám to neříká? Buďte rádi. Křečové žíly totiž trápí více jak 70% žen a 50% mužů. Křečové žíly nejsou pouze estetickým problémem, ale také onemocněním, které může vést až k životu nebezpečné trombóze.

Recenze Mikroskopu Leica

Posted in Zdraví a nemoci.

Někteří říkají „Konečně.“ – My říkáme „Už“. Společnost Leica Microsystems začala při vyvíjení mikroskopu úplně od začátku. Během procesu vývoje neupravovala stávající mikroskopy, ale navrhla zcela nový mikroskop od začátku do konce. Dentální mikroskop Leica je proto prvním systémem tohoto druhu určený pro využití v moderní stomatologické medicíně. Snaha se vyplatila.

Křečové žíly? Hlavně žádnou paniku!

Posted in Zdraví a nemoci.

Také patříte mezi ty, které vždy sáhnou po tmavých silonkách a návštěva koupaliště jim evokuje nejhorší noční můru? Pokud se ptáte, jak tyto dvě věci souvisí, nejspíše jste v klubu šťastných - těch, kterých se křečové žíly netýkají. Zbytek, který se v tomto popisku našel, ale zbytečně stresuje. Křečové žíly nejsou nemoc, která je nevyléčitelná. Bohužel osvěta ještě nepřišla tak daleko, aby se ženy naučily s tímto problémem bojovat a ne ho pouze skrývat pod vrstvami oblečení.

Prvním krokem by měla být návštěva lékaře. Ten určí počáteční léčbu. Možná nebude třeba ničeho jiného, než zvýšit lehký pohyb a nosit kompresní punčocháče. Opravdu, i to dokáže nástup křečových žil zastavit. Pokud jste však něco zanedbala, asi se zákroku nevyhnete. Ale ani v tomto případě není panika na místě. Chce to doslova klid a nohy v teple!

Iontové nápoje nejsou jen pro sportovce

Posted in Zdraví a nemoci.

V horkých letních dnech se často stává, že lidé nemyslí dostatečně na svůj pitný režim, což může vést nejen k mdlobám ale i k závažnějším důsledkům. Člověk se více potí a tím ztrácí často obrovské množství vody společně s velkým množstvím důležitých látek. Tělo je jako motor, který se bez dostatečného promazání může při vysokých otáčkách zadřít. Zabránit tomu umí iontové nápoje.

Ty dokáží poměrně rychle dodat tělu ztracené minerály i ionty a dodají tělu potřebné množství energie. S jejich pomocí doplníte vodu v těle a můžete si tak udržet konstantní výkon i v extrémních podmínkách. S iontovými nápoji budete úspěšně čelit nepříznivým teplotním podmínkám a odvrátíte jejich negativním dopadům na tělo v podobě křečí či kolapsů organismu.