Pixmac000002036331u

Víte, kdo je výr a vír?

Posted in Zdraví a nemoci.

Nekonečná skepse vládne v českém pravopisu. Stačí jedno písmenko a kompletně změníme zvíře v přírodní úkaz. Nejsme kouzelníci? Výr je zvíře podobné sově, které na nás kouká tak, že nás kompletně rozhodí z míry. Naopak vír je proud vody, který vytváří efekt, jevící se jako vodní tornádo. Dále se také používá idiom rozvířit prach. Kde však nejčastěji děláme chyby? Například v oblíbených whirlpoolech - česky vířivkách. Projděte si internet a uvidíme, kolikrát narazíte na výřivky. Je to správně? Samozřejmě ne. Vířivky jsou správně jedině s měkkým I. Bohužel na toto pravidlo zatím není žádná kreativní poučka. Zkrátka, výr je zvíře s tvrdým, vír je živel s měkkým :-).

Jak funguje akupunktura?

Posted in Zdraví a nemoci.

akupunktura ZlínAsi jste o ní již slyšeli. O jedné z metod tradiční čínské medicíny – o akupunktuře Zlín. Pokud jste viděli nějaký obrázek, kde se provádí akupunktura Zlín, tak vás to možná mohlo vyděsit a odradit, protože lidé podstupující tuto proceduru vypadají jako někdo, kdo si nechává udělat spoustu piercingů a zohavit své tělo. Ale při akupunktuře se do těla zavádí jehličky do přesně stanovených bodů. Tyto body jsou na akupunkturních drahách, skrz které proudí životní energie. A pokud jste nemocní, tato energie se někde nahromadí a je v nerovnováze. A právě akupunktura ve Zlíně vám pomáhá dostat tělo zase do ideálu – do rovnováhy.

Co je Crohnova nemoc?

Posted in Zdraví a nemoci.

Zdraví člověka je na prvním místě. Ne na darmo se říká že zdraví je nad všechno zlato světa. Děti, dospělé, staré lidi, všechny věkové skupiny trápí různé zdravotní problémy. Některé z nich jsou běžné, ale jiné jsou jen těžko léčitelné. Právě v takovém případě jsme ochoten dát vše za to, abychom si své zdraví ubránili. Každým rokem lékaři objevují nové nemoci, které nás mohou postihnout. Jednou z nich je Crohnova nemoc, která je infekční au nás ještě brzy nepoznaná. Ve světě se pomalu rozšiřuje, a proto musíme už teď dělat preventivní opatření, abychom se včas vyhnuli různým podobným nemocem.