Pixmac000002036331u

Proč vznikají hemeroidy a jak se jich zbavit?

Posted in Zdraví a nemoci.

Hemeroidy jsou velmi častým onemocněním, se kterým se spousta lidí stydí jít k doktorovi. To je ale velká chyba. V internetových poradnách je však toto téma hojně řešeno. Je tedy nejvyšší čas podrobně si odpovědět na otázky, na které se lidé ptají stále dokola. Potom k léčbě hemeroidů možná přistoupíte sami, rádi a bez studu.

Většinu lidí vystraší krev ve stolici, přičemž už myslí na nejhorší. Ne, nemusí se jednat o rakovinu konečníku. Častou příčinou krve ve stolici jsou právě hemeroidy. Tímto názvem je označena žilní pleteň, která se nachází v oblasti konečníku. Tuto pleteň má každý z nás, ale jen někdo s ní má potíže. Nepřesně lidé tyto potíže nazývají „mít hemeroidy“. Často se mezi lidmi mluví o hemeroidech jako o „Zlaté žíle“.

Co hemeroidy způsobuje?

V současné době existuje hned několik příčin, které mají na svědomí vznik onemocnění hemoroidální pleteně. Velmi často dochází k tomuto onemocnění při tlačení na stolici v sedě. Tím se vyvíjí tlak, který způsobuje zvětšení a zduření pleteně. Následně pak dochází ke krvácení. Dalšími příčinami jsou chronická zácpa, těhotenství, obezita či strava s nízkým obsahem vlákniny.

Nebojte se hemeroidy léčit

Pokud se u vás tyto potíže objevují, neměli byste návštěvu lékaře odkládat. Moderní medicína často doporučuje operace. Chcete-li se operaci vyhnout, obraťte se na tradiční čínskou medicínu. Touto cestou budou odstraněny vaše potíže, ale současně dojde k předcházení tomuto onemocnění. Je potřeba nastolit pořádek ve vašem těle a vyrovnat jak psychickou, tak i fyzickou rovnováhu. Jedině tak bude tělo v naprostém pořádku.