Pixmac000002036331u

Kompresní skleroterapie? Sklerotizace? Jakože skleróza?

Posted in Zdraví a nemoci.

Kompresní skleroterapie? Sklerotizace? Jakože skleróza? Ne ne, to jsou úplně rozdílné věci. Co že tedy sklerotizace je a proč se provádí, si můžete přečíst v následujícím článku...

Kompresní skleroterapie je injekční metoda využívaná k odstranění křečových žil. Je vhodná pro odstranění mikrovarixů (žilek o velikosti do 8 mm) nebo pozůstatků větších žil po jiných zákrocích. Při sklerotizaci je do žíly aplikována speciální sklerotizační látka, která na postiženém místě způsobí neinfekční zánět. Díky němu křečová žíla zkolabuje a vstřebá se. Vytvoří se z ní tak běžné neproblémové vazivo.

Tím to však nekončí, naopak začíná dlouhý proces nošení kompresivních (kompresních) punčoch či elastických obinadel. Kompresivní bandáž zabraňuje tomu, aby se do odumírající žíly dostala krev a tím ji oživila. Pokud to však několik týdnů vydržíte, můžete si být téměř jistí úspěšným odstraněním vašich mikrovarixů.

Více informací včetně toho, zda jste vůbec vhodným kandidátem na skleroterapii, si můžete přečíst v tomto článku věnovaném skleroterapii.